DEN ŠESTÝ! 150513

Flagstaff – Horsehoe Bend – Glen Canyon Dam – Zion – St.George – 13.05.2015 08:00

Proběhla domácí motelová snídaně. Nákup byl v místním shopu s potravinami Bashas. Konečně normální velký food store. Pobalit věci a hurá na cestu. Vyhrabali jsme se okolo 10:00. Trochu pozdě, čekal nás náročný den a my takhle pozdě vyjíždíme.

Razíme směr Horseshoe Bend. Dorazili jsme cca 11:30 a čekala nás asi 20 minutová procházka písečnou pouští na kraj propasti bez zábradlí. Pohled byl nádherný. Procházeli jsme se po okraji úchvatné scenérie a byli připo… děláni tou výškou. Nikdo z nás se neopovážil méně jak metr od okraje. Foukal celkem nárazový větřík. Tak jsme fakt byli opatrní. Vedle nás zatím co jsme se kochali, přistoupila pětičlenná rodinka Nemců. Taťka držel své děti za nohu a ty koukajíce přes okraj se ani nějako moc nebáli. Tak trochu jsme měli bobky za ně. Děti byli tak max do 6ti let.

Horse Shoe Band
Horse Shoe Band

Pokochání skončilo a jdeme zpět do auta. Bylo celkem vedro, ale foukal vlahý severní větřík, který nás osvěžoval. Nasedáme do auta a jedeme dále směr Glen Canyonn Dam.

Glen Canyon Dam

Zaparkovali jsme na jednom břehu. Vašek s Katkou se rozhodli, že přes most půjdou pěšo. Ja s Luckou jsme přejeli do visitor centra na druhou stranu. Pokoukli jsme, něco vyfotili – Lake Powell a jedeme dále směr Zion park. Po cestě byla určitě ještě nějaká zastávka na fotku a papů.

Most u Glen Canyon Dam

Vjíždíme do oblasti kde už se to trochu zelení a dá se tu něco pěstovat. Vašek prohlásil, že tu pěstují parodii na obilí. A vymletá Lucka to prý bude sklízet. Dorážíme do Zionu. Za vjezd platíme 25 doláčů.

Zion národní park

A jedem do visitor centra na parkoviště. Po chvilce nastupujeme do Shuttle Busu a vyrážíme na cestu po Zionu.

První zastávky propojíždíme, nic zajímavého. Další vystupujeme a na další pokračujeme pěšky podél místní říčky. Obklopují nás úžasné vysoké skaliska. Pořídíme pár foto a pokračujeme na další zastávku kde nastoupíme do dalšího busu. Po cestě potkáváme všelijaké zvířectvo. Nevíme přesně co to je vypadá to jako srna nebo daněk. Prochází se to tu všude a vůbec se to nebojí. Pár dalších zastávek a pořízení fotek. Na konečné je stezka, která vede do soutěsky kde teče řeka a jsou tam různé skalnaté útvary všeho druhu. Rozhodujeme se zda tuto stezku jít, je už vcelku pozdě. Poslední bus zpět jede ve 20:30 a to už se celkem blíží. Rozhodneme se tedy jít aspoň kousek, aby jsme se mohli stihnou vrátit na poslední bus. Všude v kaňonu je to fakt pěkný. Ale bohužel stále stejný. Rozhodneme se, že jdeme zpět.

Na konci cesty 🙂

Cesta trvala kratší dobu. Stihli jsme ještě předposlední nakládku. Už se celkem stmívá. Kdyby jsem nestihli, museli bychom jít zhruba cca 10 mil podél silnice až do visitor centra kde máme parknutou káru. Nasedáme už za noci a jedeme na nové ubytování v St.George. Ještě kousek před městem hodíme rychlou večeři My v Mekáči a sousedi u proslulého Vendyse. Je 22:30 a dorážíme na motel. Dnes je to výjimečné. Platíme si oddělené pokoje. Konečně se Vašek vyspí. Prý chrápu. Minulou noc na mě mlaskali a tahali mě za nohu abych nechrněl. Tak dnes si bude spokojeně chrupkat. A se asi dostane i na něco jiného. 😀 Uvidíme co ráno. Ani nevíme kam jsme dorazili je taková tma že by se dala krájen a posílat do Las Vegas kde tma vůbec není.

Paráda máme každý svou postel 😀 I v pokoji s Luckou každý zvlášť 😀 Luxus. Dobrou.

Související příspěvky