DEN SEDMÝ! 150514

St.George – Bryce Canyon – 14.05.2015 07:30

Ráno klidné probuzení. Oblékneme se a vyrazíme na snídani. Zde na motelu při placení nám přidělili slevu na snídani v Dennysu. Paráda i wifi tu byla free. Snídaně byla unikátní. Asi nejlepší snídaně, co jsme zatmím měli. Já si dal míchaná vejce s klobáskami a slaninkou a toustíkama. Fakt dobrý. Lucka měla bíle vajíčka se špenátem, rajskými jablíčky a k tomu opečená houska a miska ovoce. Plus kafe. Jen tak pro porovnání na naše zde jedno vejce stojí 10 korun. Vašek měl ke snídaní večerní meny. Byla to Litinová pánvička na litinovým podnose a bylo na tom zapečené maso s bramborem a zelenina na super sosu a nahoře dvě volské očiska. Katka posnídala 2x volské oka a opečená parmská šunka a hromada opečené cibule. K tomu lívance s borůvkami a nahoře jahůdky se šlehačkovým přelivem. 🙂

Denny’s

Po snídani jsme zašli na recepci a prodloužili si oddělené ubytování. Včera nám totiž nezbyl čas na návštěvu Bryce Canyonu. Tak dnes dáme ještě tuto trasu. Uvidíme, co to bude. 🙂

Bylo krásné ráno a my vyrazili celkem na lehko. To jsme ještě netušili, co nás čeká po cestě a na místě. Vyrážíme a nevěříme, provází nás krásné počasíčko. Krásně teploučko. Ale přijíždíme do hor a počasí se náhle mění. Zamračí se a začne krutě chcáti. Opět vyjíždíme z hor a zase se počasí trochu zlepšuje. V horách jsme naměřili 40°F, to je asi 4°C. Tak jsme zase natěšeni. Ale ejhle vjíždíme opět do hor. Bryce je cca 2750 m vysoko nad mořem. Hmmm já si vzal jen kraťasy a letní košili. Ostatní na tom nebyli lépe. Ale na rozdíl ode mne si vzali ještě letní bundu. Vyjeli jsme až nahoru na poslední vyhlídku a pak postupně dolů jsme objížděli skoro každý výhled.

Bryce Canyon
Mapka kaňonu

Já teda většinou zůstával v autě. Páč nahoře byla kosa jako prase. 38°F tak že skoro na naší nule. Podělali jsme pár fotek a hybaj dolů opět do měst. Ale zatáhlo se snad všude. Teplota níže už stoupla, ale chcavec jak blázen, nebylo vidět na metr.

Konečně jsme dorazili na hotel, dali pozdní večeři a šli do hajan. Další den nás čekal jen přejezd do městečka mezi San Diego a Los Angeles. Je to cca 700 km. Tak žádné ranní vstávání – super – na přesun máme celý den.

Související příspěvky