DEN DVANÁCTÝ! 150519

MARINA – SAN FRANCISCO – VALLEJO  (NAPA) – 19.05.2015 07:15

Vyrážíme celkem brzy, snídaně zabalíme saky paky a jedeme.

Čeká nás celé San Francisco. Celkem se těšíme i když nálada nebyla nějak dobrá, zatím nám počasí moc nepřálo, občas špatný spánek a pak furt v autě. No nic moc. Jedeme směr Civic center na podzemní parkoviště. Dorážíme do cíle. Chvíli se neumíme trefit do toho zatraceného podzemí, asi dvakrát objíždíme náměstí. Vycházíme nahoru. Tohle náměstí zatím dobrý. Trochu pátráme kudy k naší první zastávce historickým tramvajím, které jezdí přes kopce v tomto městečku. Vytahuju navigaci a vyrážíme. No první ulička a hned černej chčije někomu na domovní dveře. Tak tu teda ve středu města smrad chcanek všude po ulici. Všude samej bezďák a fetka. No děsný, tak trochu jsme tohle nečekali. Od super vyhlášeného města. Později nám Tom řekl, že San Francisco nesmrdí po chcankách, ale chcanky po San Franciscu. Ale prý jsou i lepší části města. 🙂 Že si to město časem i oblíbil.

San Francisco
San Francisco

Hehe. No nic dorážíme k tramvajím, dole v centru kupujeme celodenní lístky asi za 16 doláčů za člověka. Lucka už nemůže vydržet. Chce se jí čůrat, ale nevíme kam. Jsou tam veřejný záchodky, ale nevypadají moc valně. Ale přesto se odváží. Dojde kousek a já čekám opodál. Za chvíli přiběhne s brekem, že jí tam obtěžovali nějaký fetky. Tak raději zdrhla, prý za ní chvíli šel, ale já toho moc neviděl přes plno lidí okolo. 🙁 Tak jsme šli kousek uličkou od tramvaje a našli jsme burger king. Tam Lucka už konečně za 25 centů vyklopila náklad a hrozně se jí ulevilo. Paráda, čekáme asi kilometrovou frontu na naší vysněnou tramvaj. Dvě tramvaje necháme ujet, páč zrovna nejedou tam, kam potřebujeme. Konečně nastupujeme a dokonce sedíme. Ulička nás vede legendárními kaskádovými uličkami. Náklon v některých úsekách je až neskutečný. Divíme se, že se to s námi neutrhne.

Historická Tramvaj

Dalé od centra je to už trochu lepší. Bezďáci nikde a už to tu tak nesmrdí. Dojíždíme až na konečnou k přístavům a výhledu na Alcatraz. Super je to tu lepší než uprostřed města. Ale i více turistů. Jdeme mrknout na místní muzeum k molu, kde je pár starých lodí a různých vybavení ze starých lodí. Da se jít i na pirátskou loď, ale  zase za nemalý poplatek. Obracíme se a razíme do visitor centra se zeptat na Alcatraz. Tam nám dotyčný řekl, že asi nebudeme mít šanci se tam dostat. objednávat dopředu min. týden atd. Ale, že to máme zkusit. Že někdo občas vrátí lístky. Tak vyrážíme na molo Pier 35 nebo tak něco. Je to pěkná štreka.

Alcatraz

Dojdeme k místu, ptáme se po lístkách, ale máme smůlu. Nic není volného. Tak nic no. Nevadí, nemusíme vidět vše. Stejně je to celkem drahá záležitost. Vracíme se a hledáme něco k jídlu. Zaujala nás jedna molo ulička. Je zde spousta obchůdků ze suvenýry a s jídlem. Vydáváme se pro Fish and Chips. Smažená ryba s hranolkama. Takový normální mastný oběd. 🙂 Vracíme se podél mola a docházíme k vyhlídce na Alcatraz, pořídíme pár fotek a jdeme na tramvaj. Vyjedeme kousek nahoru a vystoupíme u nejklikatější uličky na světě. Ulička se jmenuje Lombard Street. Je super, plná květin. Mě to teda nic neřeklo, ale jo celkem pěkná. Lucka z ní byla nadšená. Výhled byl pěkný. Uličku jsme sešli a pořídili z ní pár fotek.

Lombard Street

Vyšli znovu nahoru a že pojedeme zpět na Civic Center, ale bohužel se začalo v ulici, kde projíždí tramvaj něco natáčet. Buď nějaká reklama nebo kousek z filmu. Nezjistili jsme. Čekali jsme asi půl hoďky. Pak zpět na parkoviště a hurá na Golden Gate Bridge. Čekli jsme pár vyhlídek na most. Je též úchvatný. A razíme dál, projíždíme pobřeží a zastavujeme v pěkné uličce, aby jsme se ještě trochu protáhli a pokoukli po obchodech. Nasedáme a vyrážíme směr další motel 6. Tentokrát kousek od San Francisca ve Vallejo. Tento motel nic moc, kousek od hlavní cesty a na kraji města, ale přijíždíme večer, tak nám to moc nevadí. Další den je v plánu přejet za Tomem do Rena a vzít to skrz Sacramento a jeho Old Town.

Související příspěvky